Франция и Белгия са първите полуфиналисти на Мондиала

Франция и Белгия се класираха за полуфиналите на Световното първенство в Русия.

Франция се класира след като спечели с 2:0 срещу Уругвай в първия четвъртфинал, който се игра в Нижни Новгород. Французите поведоха с 1:0 с гол на Рафаел Варан в 40-та минута. Второто попадение за „петлите“ реализира Антоан Гризман в 61-та минута, а за този гол голяма вина носи Фернандо Муслера, пише Gong.bg. Уругвайците не успяха да се възползват от своите положения пред вратата на Юго Лорис, а в крайна сметка се пропукаха.

Отборът на Белгия пък се класира за полуфиналите в Русия след победа с 2:1 над големия фаворит в турнира Бразилия. Въпреки сериозното бразилско присъствие по трибуните на стадион „Казан Арена“ в Казан, в вчерашния мач Селесао не успя да оправдае огромните очаквания и в крайна сметка се прости с мечтата да триумфира с шеста световна титла.

Източник: dariknews.bg