Паднахме от Монтана в зала Дружба, Нафтата ни чака в Бургас

Женският баскетболен тим на Хасково изгуби битката под коша тази вечер в мача срещу Монтана с резултат 67:74. Така момичетата на Славко Димитров се приближиха до третото място в класирането. Досега Монтана 2003 има 12 победи и 11 загуби, а Хасково 2012 е с 10-13 и със сигурност ще завърши на пето място в редовния сезон.

Макар и с малка разлика, гостите водиха през цялото първо полувреме, завършило 44-34. Монтанки поддържаха двуцифрена преднина през цялата трета част и въпреки че на моменти през четвъртата тя падна под 10 точки, отборът не изпусна контрола над мача и си тръгна с победа от Хасково.

За хасковлийки най-резултатна с 21 точки бе Анита Тейлане, която овладя и 6 борби, а с 20 точки се включи Амра Мехмедич.

В последния кръг Хасково 2012 гостува на Нефтохимик 2010, а Монтана 2003 приема Берое Стара Загора.