Бербатов титуляр за Юнайтед при поредната победа в САЩ

Димитър Бербатов започна като титуляр за Манчестър Юнайтед при победата над Чикаго Файър с 3:1 в поредната контрола на тима в САЩ.

Българинът пропусна последния мач на Юнайтед заради контузия, но се възстанови бързо и бе включен в стартовите 11 от мениджъра Алекс Фъргюсън.

Бербатов имаше две добри възможности за гол, но пропусна и бе заменен на почивката от Уейн Рууни.

Пред повече от 60 000 зрители в Чикаго, сред които и много българи, домакините поведоха с гол на Кори Гибс в 13-а минута.

Чикаго оказа изненадваща съпротива и удържа аванса си до почивката, но през второто полувреме Юнайтед обърна мача. Уейн Рууни изравни в 66-а минута, а Рафаел Да Силва направи 2:1 за англичаните в 76-а минута. Крайното 3:1 за Манчестър Юнайтед оформи Нани в 82-а минута.