ЦСКА би Свиленград с 1:0, съдията-комичен

На "Колодрума" стана яка битка

ЦСКА би с 1:0 Свиленград в последната си предсезонна контрола играна на стадион „Колодрума“ в граничния град. Голът вкара завърналият се от наем в „Литекс“ ДормушАли Саидходжа в 64-тата минута. Голът всъщност падна 4 минути след почивката между полувремената. Първото полувреме продължи цели 60 минути, а общо мача 105, по настояване на румънския наставник на ЦСКА Йоан Андоне. Той дори искаше ритането да продължи 120 минути, но от Свиленград пропищяха че нямат толкова играчи, а наличните ще капнат.

Иначе ЦСКА пусна в игра 22 от 25-та играчи, с които води подготовката. През „дългото“ полувреме ЦСКА измъчи 1500-те зрители на „Колодрума“ за безобразна игра и безхаберни отигравания. В средата на полувремето травма получи Спас Делев, който бе заменен от племенникът на Йордан Лечков, Иван Стоянов. Любимецът на червената агитка направи добра двойка със завърналия се Флорентин Петре, но импулсът в играта на ЦСКА не доведе до гол. Такъв падна през втората част. След пас на Светльо Петров, Саидходжа вкара отблизо. До края на мача ЦСКА изтърва още дузина положения чрез Маркиньос, Стоянов, Руи Мигел и СаидХоджа. Десния защитник Минев пък се прочу с фрапантен пропуск. От два метра фронтално срещу 7 метровата врата, той уцели легналия вратар на домакините.

Свиленград също играха добре и чрез най-добрия си играч Тодор Христов вкараха красив изравнителен гол в 73-тата минута. Реферът Георги Кабаков обаче отмени гола заради засада, която май само той видя. Съдийството на гласения за А група рефер бе на моменти толкова комично, че се налагаше играчите да си признават симулациите за да не стане резилът пълен. Страничния рефер Маргаритов пък пренаписа футболния правилник, след като свири засада след...тъч! След странично хвърляне засада не се отсъжда никога дори и играчът да е след последния бранител на защитаващия се отбор, каквото е условието за засада.

След края на мача Йоан Андоне каза че е много доволен от прекараната седмица в Свиленград, която му помогнала да избистри състава. В тима остават дори скандалджиите Иван Иванов и Иван Караджов, за които по рано ръководството на червените се бе зарекло че ще ги продава.

ЦСКА се надпреварваха да пропускат особено през второто полувреме. На снимката голмайсторът Дормуш саидходжа

Свиленградчани изпратиха с аплаузи столичния гранд. За изненада на гости и организатори, стадион „Колодрума“ се изпълни до краен предел за мача въпреки че имаше вход от 2 лв.

Съставите:

СВИЛЕНГРАД: Иванов, Стефанов, Везалов, Генов, Минков, Андонов, Христов, Дяков, Цанков, Попов, Младенов (като резерви влизат: Банков, Петров, Неделчев, Нейчев, Бахчеванов, Татьозов, Янчев, Костов)

Старши треньор: Румен Стоянов

ЦСКА първо полувреме: Чавдаров, Виданов, Митрески, Попов, Трифонов, Янчев, Галчев (30-Н.Манчев), Петре, Делев (38-И.Стоянов), Панку, Платини

ЦСКА второ полувреме: Караджов, Минев, Морозс, Иванов, К.Стоянов, Петров, Янев, Саидходжа, И.Стоянов, Маркиньос, Руи Мигел

Старши треньор: Йоан Андоне