Резерва донесе победата на “Саяна Хасково” над “Спартак” с гол в последната секунда

“Саяна Хасково” записа първа победа през сезона. Интригата на стадион „Хасково“ тази вечер беше буквално до последната секунда.

Футболистите на Живко Желев се наложиха над “Спартак” -Пловдив с финалното 2:1. Въпреки успеха домакините не впечатлиха особено с играта си.

След натиск през първата част хасковлии поведоха в 13-тата минута. Точен за 1:0 бе Христо Димитров. До почивката “червено-белите” имаха няколко шанса да удвоят преднинат си, но не успяха. Най-чистото голово положение пропусна Ангел Здравчев. В края на полувремето гостите можеха да изравнят, но Атанас Кръстев пресече пас пред гол линията и спаси “червено-белите”.

10 минути след подновяване на играта футболистите на “Спартак” стигнаха до гол. Георги Лазаров изравни резултата. В последните минути на двубоя хасковлии наложиха натиск, но така и не можеха да организират опасна атака. Стигна се до продължения, когато след центриране в наказателното поле на гостите, резервата в този мач Илиян Марчев засече топката с глава и донесе успеха на “Саяна Хасково”.