Първият отбор на ОФК „Хасково“ спечели купата на футболен турнир в Хасково

4 отбора се включиха в детски футболен турнир на стадион „Младост“ в Хасково. Той бе организиран от ОФК „Хасково“ със спортен директор Емил Ангелов – Бабангида.

В турнира за деца от набор 2014 година участваха два отбора от клуба на домакините – ОФК „Хасково – 1“ и ОФК „Хасково – 2“, „Червените дяволи“ от Хасково и „Хеброс“ от Харманли.

След изиграните мачове, на трето място се нареди ОФК „Хасково – 2“, а на четвърто - „Червените дяволи“.

Във финалната среща ОФК „Хасково – 1“ победи „Хеброс“ – Харманли с 3:2. Първото полувреме завърши 1:1. След почивката гостите от Харманли поведоха, но хасковлии направиха обрат и стигнаха до победата, спечелвайки купата в турнира.

Бяха раздадени индивидуални награди – за най-добър вратар, най-добър нападател и най-добър защитник. Призове имаше за всички отбори.

Наградите връчиха от клубното ръководство, заместник-кметът на община Хасково Мария Вълчева и Деян Александров - старши експерт „Спортни дейности“ в кметството.