Емирджан Мехмед със сребърен медал от турнира „Златната ръкавица“

Хасковският боксьор Емирджан Мехмед спечели сребърен медал от 38-ото издание на турнира за младежи „Златна ръкавица на Войводина“ в Суботица (Сърбия). Възпитаникът на хасковския клуб „Севдалин Василев“ се класира на второ място в категория до 69 кг, съобщиха от Българската федерация по бокс.

България има четирима шампиони от силния турнир за юноши. Със златни медали се окичиха Ясен Радев (52 кг), Николай Маринов (56 кг), Радослав Росенов (60 кг) и Уилям Чолов (75 кг).

Към титлите боксьорите ни добавиха още 3 сребърни медала – Красимир Джуров (56 кг), Шон Торес (64 кг) и Златин Илчев. С бронз от Сърбия пък ще се върне Шакир Стоянов (52 кг).