Григор Димитров се класира за втория кръг на US Open

Най-добрият български тенисист Григор Димитров се класира за втория кръг на Откритото първенство на САЩ.

Поставеният под номер 14 хасковлия се наложи категорично над представителя на домакините Томи Пол с 6:4, 6:3, 6:1 за 111 минути.

Миналогодишният полуфиналист на "Флашинг Медоус" не допусна пробив в мача, като отрази всичките седем възможности на съперника. Той пласира 22 печеливши удара срещу едва 13 на Пол.

20-ият в класацията на АТП Димитров стартира мача с брейк и запази преднината си до края на първия сет. Той направи още два пробива в началото и в края на втората част, а в третия сет набързо поведе с 3:0 гейма и до края нямаше проблеми.

Във втория кръг българинът ще се изправи срещу унгареца Мартон Фучович, който елиминира Уго Делиен (Боливия) с 6:3, 6:3, 6:1.

Димитров и Фучович се срещнаха за първи път през миналата седмица на турнира "Western & Southern Open" от сериите "Мастърс", който беше преместен от Синсинати в Ню Йорк заради пандемията от коронавирус. Унгарецът, който е 66-и в световната ранглиста, спечели със 7:5, 4:6, 6:2.