"Арда" победи "Етър" след драматичен обрат в резултата

Арда направи обрат и победи Етър с 2:1. Срещата на „Лаута“ бе от 11-ия кръг на първенството. „Болярите“ излязоха напред в резултата в 48-ата минута, когато Красимир Станоев вкара от дузпа. Две минути по-късно Жоао Аморим изравни. Победният гол за кърджалиици бе дело на Илиас Хасани в 68-ата минута.

Така тимът на Стамен Белчев събра 18 точки и се изравни с Берое на петото място във временното класиране. Новакът в елита изостава само на точка от четвъртия ЦСКА. Етър е девети с 11 пункта.

Символичните домакини бяха близо до гол още в 3-ата минута. Спас Делев центрира отлично, но Аморим не успя да засече топката. В ответната атака Ивайло Димитров намери Крис Гади в наказателното поле. Французинът нанесе удар, който срещна тялото на Милчо Ангелов.

В 8-ата минута Жоао Аморим нанесе слаб удар с глава, който не затрудни Христо Иванов. Минута по-късно отново португалецът пропусна.

В 15-ата минута отново Аморим застраши вратата на „болярите“, но Иван Иванов блокира удара му.

Три минути по-късно Румян Ховсепян пропусна отличен шанс да изведе Арда напред в резултата. Арменският национал стреля силно от близка дистанция, но Иванов успя да избие.

В следващите минути Етър успя да ограничи опасностите пред своята вратата. Такава имаше в 43-ата минута, когато пред Аморим се отвори отличен шанс, но той стреля неточно.

Гостите можеше да излязат напред в резултата в 45-ата минута. Тогава Димитров проби в наказателното поле, справи се със Зоран Гаич и стреля в далечния ъгъл, но Иван Караджов спаси.

В 48-ата минута Етър организира добра контраатака, при която Димитров навлезе в наказателното поле и бе фаулиран от Гаич. Главният рефер посочи бялата точка, а Красимир Станоев с безапелационен удар даде аванс на гостите.

Арда изравни в две минути по-късно. Тогава Деян Лозев напредна отдясно, навлезе в наказателното поле и намери Аморим, който насочи топката в опразнената врата.

В следващите минути крайният защитник на символичните домакини Дарко Глишич опита два силни удара, които не намериха целта. След втория се стигна до ъглов удар в 67-ата минута. Тогава Спас Делев центрира в наказателното поле, където Илиас Хасани с глава вкара за 2:1.

В 78-ата минута Делев опита удар след лошо изчистване на топката от защитата на Етър, но сблъска главата си с тази на Светослав Ковачев.

Шест минути по-късно Етър можеше да стигне до изравняване при една от малкото си опасни атаки. След центриране от корнер Гади изпревари Ради Василев, но прати топката опасно над вратата.

До края на срещата не се случи нищо запомнящо се и Арда стигна до нова победа в елита.

Източник: Kardjali.bgvesti.NET