"Арда" се развихри в София, победи "Славия"

Тимът на АРДА записа много ценен успех с 3:2 като гост на Славия в София, в среща от 8-ми кръг на efbetЛИГА.

Първи до по-сериозно положение стигнаха футболистите на АРДА. В 21-та минута Спас Делев изпълни перфектно пряк свободен удар и прати неспасяемо топката в горния десен ъгъл на вратата на Георгиев, с което даде аванс на АРДА. Няколко минути по-късно обаче при една атака в наказателното поле, Чунчуков центрира към Галин Иванов, който с глава се разписа за 1:1. В 31-та минута Радослав Василев получи дълго подаване в половината на Славия, излъга един защитник и от непосредствена близост пусна топката под плонжа на стража на домакините, и отново изведе АРДА с гол аванс в мача.

Началото на второто полувреме бе доста бурно. В 50-та минута главният съдия Петър Костадинов посочи бялата точка за нарушение на Дарен Сидоел в наказателното поле срещу Чунчуков. Зад топката застана потърпевшият, но Иван Караджов за пореден път показа, че е в отлична форма и успя да спаси удара. Малко по-късно реферът показа червени картони на Деян Лозев от АРДА и Димитър Велковски от Славия за спречкване между двамата. В 73-та минута Милен Гамаков се опита да изненада Караджов с далечен и много точен удар, но стража на АРДА бе на точното място и изчисти топката. В 80-та минута Венцислав Бенгюзов фаулира в наказателното поле Илиша Сам и съдията отново посочи бялата точка. Зад топката застана Сам, който не даде никакви шансове на вратаря покачвайки на 1:3. Пет минути преди края на второто полувреме Владислав Узунов успя да върне едно попадение, оформяйки крайният резултат.

С тези нови три точки АРДА вече има актив от 12 и заема 4 място в класирането. В следващият 9-ти кръг АРДАприема Ботев Враца, като срещата е на 13-ти септември от 20:00 часа в Пловдив.