Футболистите на Хасково започнаха с победа над „Гигант” с 2:1

Футболистите на „Хасково 1957” започнаха с победа в първия си мач от първенството във „В” група. Момчетата на треньора Емил Ангелов – Бабангида се наложиха с 2:1 над „Гигант” (Съединение).

Хасковлии откриха резултата с точно попадение на новото си попълнение Анфрей Атанасов, който беше гомайстор в първенството на Трета лига през миналия сезон и беше привлечен от тима на „Борислав” (Първомай). В 21-та минута той бе точен за отбора на домакините, отбелязвайки гол от дузпа. Четири минути по-късно гостите изравниха резултата, отново с гол от дузпа. До края на мача гостите имаха леко преимущество в средата на терена като по-обигран тим. Хасковлии обаче издържаха на натиска. В 60-тата минута футболист на „Гигант” нацели гредата на домакинския тим, но нападението остана недовършено. В 88-та минута хасковлии направиха контраатака и също гредата на вратата на гостите бе разтресена, като при рикошета на топката Андрей Атанасов се разписа с второ точно попадение. Така домакините се поздравиха с първата си победа.

През цялото време хасковли бяха подкрепяни от публиката от около 400 души, сред които и легенди във футбола, както и майки с деца.