Младите хасковски лъвове смачкаха Славия насред София

Малките при друга една своя знаменателна победа-с 4:3 срещу Берое

Младите хасковски лъвове от дубъла на мъжкия отбор показаха как се играе футбол и треснаха отбора на Славия насред София с 2:1. Това е поредна победа за вторият тим на Хасково воден от треньора Живко Иробалиев, който е на далеч по-престижното 7-мо място в А група на 21-годишните. Както е известно, мъжкият отбор е абониран за последното място, с което вероятно няма да се раздели до изпадането си от групата на майсторите.

Шампионатът може да е до 21 години, но в конкретния мач момчетата на Живко Иробалиев бяха с по няколко години по-млади и до един местни кадри. Именно вероятно непозналия още бръснача 17-годишен Бончо Панев закова първия гол в мача в 50-тата минута. Младокът се възползва от неразчетено излизане на вратаря на Славия и елегантно пусна топката покрай него. Славистите се вдигнаха на щурм и успяха да изравнят в 85-тата минута, но хасковлии не бяха готови да поделят точките. След канонада към противниковата врата успехът дойде в 90-тата минута. С хубав диагонален удар друг младок, Петьо Николов, заби победното попадение. Въпреки че младите хасковлии имат реален шанс да се класират в първата 6-ца, това на практика няма да има никакъв смисъл. Младоците следват батковците и в плейофите дубълът ще играе с опашкарите, като мъжкия тим. Несправедливостта за младата футболна генерация на Хасково не свършва дотук. Макар в последния мач от първенството да домакинстват на слабака Черно Море, Хасково ще играе като гост защото нито в областния град нито някъде в региона има подходящо игрище за мача.