Хасково на полуфинал за Купата, пак удари Нафтата

"Хасково" победи "Нефтохимик" и във втория мач от четвъртфинала на разменено гостуване за Купа България за жени. Въпреки че изоставаха през по-голямата част в днешния мач, в края обърнаха резултата и надделяха над бургазлийки със 76:73. Така хасковлийки продължават надпреварата в спора за трофея. Следващият им съперник е старият познайник „Левски”, който ще срещнат на полуфинал, на 7 март във Велико Търново. Другата двойка за полуфинала е „Дунав” - „Монтана”.

В първите минути на срещата баскетболистките на треньора Елена Станкова поведоха с 8 точки, но след една част резултатът беше равен. През втория период последваха няколко смени на водачеството. Преди почивката Хасково имаше 2 точки преднина. След паузата бургазлийки отново записаха аванс и за първи път направиха разликата двуцифрена. След третия период имаха преднина от 7 точки, която не ги устройваше. През последната част обаче „Хасково” постепенно стопи дефицита си и изравни в оставащите минута и 18 секунди. След успешен наказателен удар на Корин Адамс и кош на Биджони Рийвс гостите поведоха с 3 точки, 26 секунди преди края на мача. Рийвс оформи крайния резултат с един успешен наказателен удар.

Биджони Рийвс бе най-резултатна с 24 точки, 8 борби и 6 асистенции за победата на отбора си. С 19 плюс 9 борби се включи Уолтия Рол, а 18 отбеляза Лидия Върбанова.