Трети национален бойкот бе организиран срещу хипермаркетите заради високите цени, като този път беше предвиден и срещу банките заради високите банкови такси.
Очевидно в Хасково акцията не сработи. Това установи репортерска проверка пред големите хранителни магазини в областния град, на чиито паркинги имаше много коли по обяд днес. Някои от клиентите излизаха с по малко продукти, но имаше и такива с пълни колички.
Видимо банковите институции също работеха с нормални темпове. Имаше и много граждани пред банкоматите.
При предходните два бойкота срещу хипермаркетите в национален мащаб на 13 и 20 февруари, ситуацията в Хасково беше сходна на днешната - сякаш нямаше такъв.
Според изнесените данни от Федерацията на потребителите в България обаче има ефект от двата бойкота. При първия е отчетен близо 29% спад на оборота на търговските вериги, равняващи се на 7 млн. лева, а при втория – едва 4%.
Инициативата за бойкот на веригите е по примера на Хърватия, последвана от Гърция, Румъния, Словения, Северна Македония, Черна гора и Босна и Херцеговина.
Простак
антимишок
Антиплъх
123456
Захар във веригите 1,20-1,40 на промоция в складовете 1,60-1,80брашно на промоция от 0,60-0,80 в складовете 1,20-1,40Има и неща които са по-скъпи но основните продукти не са.В германия продавали по-евтино да така е но търсенето определя цената!!!Защо Ганьо продава картофи на пазара по 1,80-2,00 лева да си намали цените като иска да му върви във веригите са от 0,80 до 1,50 на промоция!!!!Ганьо получава субсидия ама тя е за здния джоб не се калкулира в цената!!!!