Куп отличия за „Виолена“ и Мега спорт“ на международно състезание

Изображение 1 от 6

Над 450 състезатели по спортна аеробика се включиха в 14-тото издание на международното състезание Plovdiv cup. Участниците бяха от над 20 държави.

В надпреварата се включиха и представители на хасковските клубове „Мега спорт“ и „Виолена“.

Равносметката за „Мега спорт“ е 5 златни, 3 бронзови и 2 сребърни медала.

Титлата на индивидуално при девойките до 14 години спечели Стефани Лечева. Останалите златни медали за „Мега спорт“ са при тройките момичета до 11 години, при групите в същата възраст, при тройките девойки и при групите девойки. Сребърен медал на индивидуално при юношите спечели Атанас Благоев. На второ място се класира и тройката при момичетата до 11 години. На индивидуално при момичетата Джемре Стефанова е трета. При групите в същата възраст групата на „Мега спорт“ също е трета, както и тройката при по-големите.

Възпитаничките на „Виолена“ спечелиха бронзовите медали на аероденс при момичетата до 14 години. На третото място в категорията се класираха Христина Везева, Сиана Русева, Зорница Дойчева, Велина Илиева, Николета Василева, Габриела Карева, Ивет Бързанова и Радостина Генова.