Младите надежди на „Виолена“ и „Мага спорт“ на върха на спортната аеробика на Държавното в Пловдив

Изображение 1 от 5
    Възпитаниците на двата клуба по аеробика в Хасково-“Виолена“ и „Мега спорт“ отново превзеха  стълбицата на победителите и доказаха висока класа на  на 24-ото Държавно отборно първенство по спортна аеробика за деца, юноши и девойки.
    Във възрастовата група Деца младша възраст-7-8 години първо място завоюваха състезателите на СК "Мега спорт", на трето място са възпитаниците на СК "Виолена'“.
    При старшата възраст 9-11 години отново на най-високото стъпало на стълбицата се изкачиха  спортистите от "Мега спорт".
    В група „юноши и девойки младша възраст-12-14 години  "Мега спорт" и  "Виолена" са съответно на второ и трето място.
    При юношите и девойките старша възраст -15-17 години  "Мега спорт" са втори.
    Специални гости на състезанието бяха Европейските шампиони от националният отбор на България за мъже и жени.
    Те, както и отборът във възрастова група 15-17 години, които представиха блестящо България в Пезаро само преди 2 седмици, бяха поздравени от ръководството на Съюз по аеробика България.
    Треньорите Димитрина Къндева и Биляна Тютюкова получиха почетни плакети от СА за постигнатите през 2021 година успехи.
    При националните турнири в пловдивската зала "Строител"  клас Б, клас С и най-малката възрастова група на клас А 5-6 години от „Виолена“ с бронзови медали са групата :Мария Хвойнова, Адрияна Кралева, Йоана Иванова, Александра Калинова, Виктория Вълчева. Тройката Виктория Димитрова, Даниела и Ива Георгиеви завоюва сребърен медал. В друго съчетание те заедно с   Гергана Георгиева и Габриела Тодорова отново се класираха на трето място.
    При 5-6-годишните всички 12 състезатели се окичиха със златни медали: Алекс Калинова, Мелиса Щерева, Рая Чобанова, Лора Динева, Невелина Русенова, Микаела Божикова, Сияна Милева, Симона Захариева, Дея Трендафилова, Микаела Бакърджиева, Даниела Методиева, Дерин Кемал.
    В клас Б Бронзов медал спечелиха от Малкия формат: Ърмак Кемал, Рая Вълкова, Даяна Хубенова, Ана Андонова.
     Габриела Карева и Калин Минчев се окичиха със злато в индивидуалната надпревара при  девойките и юношите, а заедно взеха още един златен медал като двойка. Трети път злато за тях, извоювано в друга от категориите заедно с  Михаела Кориева, Сияна Русева и Николета Василева.
    Сребърен медал за Михаела Кориева и Николета Василева при двойките девойки.
     Зорница Дойчева също е с бронзов медал в индивидуалната надпревара и заедно с Велина Илиева, Виктория Бакърджиева, Мария Колева имат  сребърен медал.