Приятелски финал по двойки на кроса „Ванко Дяков“

С приятелски финал завърши кросът „Ванко Дяков“ от Димитровград до Хасково, провел се по случай 8 септември – Ден на Хасково.

В надпреварата с дистанция 15 км се включиха 59 състезатели от цялата страна – 12 жени и 47 мъже. И в двете групи първенците завършиха по двойки, хванати ръка за ръка и така прекрачиха финалната линия, по случай празника на Хасково.

При мъжете първи финишираха Иван Попов от Стара Загора и Стоян Владков от Дряново, който за трета година е шампион на кроса. 29-годишните лекоатлети са дългогодишни приятели. Те пробягаха маршрута за 50 минути и 35 секунди. С това време, Владков подобри постиженията си от предходните кросове от Димитровград до Хасково. Според него по-доброто постижение се дължи на по-голямата конкуренция, което е било стимул за по-добър резултат. Неговият приятел сподели, че участва в състезанието за първи път.

На трето място е Георги Гергов с време 51 минути и 20 секунди.

При жените също имаше приятелски финал. Ръка за ръка завършиха Маринела Нинова от Дряново и Девора Аврамова от Стара Загора. Те финишираха за време 64 минути и 28 секунди. Трета е Петя Ковачева от Варна.