ФК Хасково решава първенството в неделя

Футболен клуб Хасково се спаси на косъм от изпадане в селските групи, но заслужи високата чест да бъде арбитър за първото място в ЮИ В група. Както е известно то дава право на класиране при професионалистите-в Б група. Второто място по регламент дава право на бараж. Той обаче може да се размине за втория в нашата В група, защото формирането на третите дивизии е по териториален принцип и зависи от изпаданията от горните дивизии. В източна Б група отпада само един от А групата-Спартак Варна, другите два са в западната Б група. Съответно в Югоизточната В група ще влезе само един от Б групата и логично на негово място ще дойде само един от В група. Това са част от сложните сметки във футбола които не са завършени защото има още много въпросителни. В ЮИ В група, само първото място засега е сигурната гаранция при промоция в Б група. Сега тази чест си оспорват отборите на Брестник и Левски Хюндай.

Първите водят с 1 точка и гостуват именно на Хасково. При победа влизат при професионалистите. Всеки друг резултат дава шанс на Левски с неговата почти гарантирана победа срещу Карлово. Като се има предвид че Хасково вече не играе за нищо и играчите му съвсем спокойно вече мислят за лятната си почивка вариантите са два, коментират футболни експерти от града. Илли Брестник плаща и си няма проблеми, или Хюндай плаща и Брестник си има проблеми. Отделен е въпросът доколко Хасково може да му ги създаде. Тази година двата тима не са се срещали защото в първия двубой на терена на Брестник, хасковлии не играха. В протоколите е записан резултат 5:0 за домакините. Като се има предвид нивото на футбола във В група това че играят първия с един от последните няма особено значение пред фактора домакинство. Мачът е в неделя от 18.30 часа на ст. Младост.