Тийнеджърка от Хасково разби от раз руската хегемония в аеробиката

Християна Кайрякова

Състезателка на хасковския клуб по аеробика "Мега спорт" разгроми руската хегемония на едно от най-престижните за сезона международни състезания Aquae Open Cup International.

С оценка 19,950 Дарина Пашова стана фаворит във възрастова група 15-17 в категория „индивидуално девойки“. Въпреки че Дарина се състезава за първи път в тази възрастова група, тя пребори едни от най-добрите рускини в този спорт и спечели златния медал.

Треньорът на "Мега спорт" Мартина Маринова заведе още трима свои състезатели на престижния турнир. Те участваха във възрастовата група 12-14.

В категория тройки Християна Кайрякова, Моника Мишева и Симона Благоева допуснаха грешка в синхрона, което им костваше медал, но все пак заради добрата си техника успяха да достигнат до престижното четвърто място.

При индивидуалните съчетания хасковлийки заеха съответно: пето място -Християна Кайрякова, шесто място-Симона Благоева и тринадесето място -Моника Мишева.
Веднага след силното състезание, отборът започна подготовката си за турнира Slovak Aerobic Open, който ще се проведе в началото на април.