От х:

Днес в x:

13 °C

Въпреки обилните валежи нивото на язовирите от каскада "Арда" не буди тревога

Министерството на околната среда и водите е регистрирало някои от най-големите количества на падналите валежи в област Кърджали през последното денонощие. Те са:

1. Ардино – 38 л на кв. м;

2. Джебел – 27 л на кв. м;

3. Кирково – 19 л на кв. м;

4. Крумовград – 13 л на кв. м;

5. Кърджали – 16 л на кв. м;

6. Момчилград – 25 л на кв. м;

7. Бенковски – 17 л на кв. м.

8. Аврен – 33 л на кв. м;

9. Токачка – 17 л на кв. м.

Въпреки обилните валежи, по последна информация язовир Кърджали е пълен на 86,20% и няма поводи за притеснения. Повишено е нивото и на язовир „Студен кладенец“, но заетият обем е 68,60 %, съобщи областният управител Здравко Тодоров. 

Мостът при село Китница в община Ардино, където обикновено възниква проблем при обилни валежи, засега не е залят.

В община Кирково язовирите Пловка и Велеско преливат контролирано през преливниците и не създават затруднения.

В Община Черноочене преливат всички 17 язовира, с около 10 см над преливниците. Всички кранове са отворени превантивно. Не се съобщава за възникнали проблеми.

От общините Джебел, Крумовград и Момчилград няма информация за преливащи реки, язовири и дерета.

Хората трябва да са спокойни, при висока вълна големите язовири от критичната инфраструктура преливат контролирано през преливниците, но към момента това не се налага, тъй като имат свободен обем, каза още областният управител Здравко Тодоров.

Това съобщиха от Пресслужбата на Областна администрация в Кърджали.

Източник: Kardjali.bgvesti.NET

Facebook коментари

Коментари в сайта

Трябва да сте регистриран потребител за да можете да коментирате. Правилата - тук.