Невероятна Цвети Пиронкова продължава с победите в Ню Йорк

Цветана Пиронкова продължава да прави истински фурор, като намери място на осминафиналите на US Open след три години далеч от корта.

Българката победи световната №24 Дона Векич от Хърватия с 6:4, 6:1, като това й отне само час и 4 минути.

Цвети изигра поредния си брилянтен мач в Ню Йорк, като почти безгрешно успя да се справи с хърватската си съперничка, която бе категоричният фаворит преди мача. Все пак българката затвърди традицията, като постигна четвърта победа над Векич и отново не й даде сет.

Така въпреки трите години извън корта, Пиронкова се завърна с гръм и трясък, като изравни най-доброто си постижение на US Open - осминафинал.

Там нейна съперничка ще е победителката от мача между американката Мадисън Кийс и французойката Ализе Корне.

С играта си в Ню Йорк, Цвети накара целия тенис свят отново да говори за нея. Тя роди през 2018-а, след това се отказа от тениса, преди сензационно да обяви завръщането си за настоящия US Open, в който пише страхотна приказка.

Източник: dir.bg