Два златни медала спечелиха български каратистки

15-ото Балканско първенство по карате старша възраст, за девойки и младежи, мъже и жени до 21 години започна с титла за България, съобщават от Българската национална федерация по карате.

При жените Силвия Вангелова е спечелила златен медал в категория до 55 килограма, жени до 21 години. Състезателката от българския национален отбор по карате се е наложила на финала срещу Сара Сидики от Хърватия с единодушно съдийско решение 5:0 гласа. По пътя към титлата Силвия Вангелова (Клуб „Аида Нет Вадорю" Хасково) е елиминирала убедително съперничките си, сред които европейската шампионка и бронзова медалистка от световно първенство Бурса Тосун, Турция.

Златен медал е спечелила и вицеевропейската шампионка и бронзова медалистка от световното студентско първенство за жени Александра Стублева (КК „Никон" София) , категория до 68 килограма, жени до 21 години. Българската шампионка е спечелила безапелационно всички срещи до финала, където не е допуснала съперничката й Татяна Вулинович от Сърбия да отбележи нито една точка.

Балканското първенство по карате София 2014 днес продължава в Зала „Арена Армеец". Състезанието е последната проверка за каратеките преди предстоящото през март Европейско карате първенство за жени и мъже за квоти за участие в Първите европейски игри Баку 2015 г., организирани от олимпийските комитети на европейските държави.

Източник: news.bg