Райконен взе първото състезание от новия сезон на Формула 1

Финландецът Кими Райконен с Лотус триумфира в първата надпревара от Формула 1 за сезона. Той бе най-бърз от всички в Гран при на Австралия в Мелбърн, предаде БГНЕС.

Втори в надпреварата финишира Фернандо Алонсо (Ферари), а трети се нареди световния шампион Себастиан Фетел (Ред Бул), който потегли от първа позиция. Фелипе Маса и Люис Хамилтън завършиха съответно на четвърто и пето място. Вторият пилот на Ред Бул Марк Уебър финишира шести, следван от Адриан Сутил и Пол ди Реста.

Състезанието в Мелбърн напълно оправда очакванията, че предстои един от най-оспорваните сезони във Формула 1, а британският тим Лотус потвърди амбициите си да се бори за титлата.За щастие времето не се отрази на надпреварата, след като вчера не можаха да се проведат квалификациите заради лоши климатични условия.

33-годишният финландец Райконен закръгли на 20 победите си в "кралските гонки". Той спечели световния шампионат през 2007 г. с Ферари.

Източник: actualno.com