С поставянето на началото на лятното училище учениците се включиха в първите организирани дейности от програмата. Първият ден премина под знака на опознаването и адаптацията към предстоящите занимания.
В рамките на деня бяха проведени опознавателни игри и групови активности, които дадоха възможност на децата да се запознаят помежду си, да работят в екип и да изградят първи контакти.
Участниците се включиха активно в подготвените занимания, насочени към развиване на комуникативни умения, сътрудничество и ангажираност в групата. Програмата на лятното училище предвижда разнообразни образователни и практически дейности, съчетаващи обучение и занимания по интереси.
С началото на инициативата бе поставено началото и на поредица от срещи, обучения и съвместни дейности, които ще съпътстват участниците през следващите седмици.
Мото на деня беше: „Нов ден, нови приятели, нови възможности.“
Това съобщиха от ръководството на училището.