Екипи на РСПБЗН – Смолян са оказали съдействие при два случая на забелязани змии на пешеходната зона гр. Смолян.
На 23 юни 2026 г. в 14:23 ч. и в 21:45 ч. са получени сигнали за влечуги (змии) на бул. „България“. Екипи на РСПБЗН – Смолян са извършили дейности по обезопасяване на районите и преместване на влечугите на безопасни места.