„Саяна Хасково“ и „Димитровград” със загуби при гостуванията си

Двата футболни отбора от Хасковско - „Саяна Хасково“ и „Димитровград” загубиха при гостуванията си в първенството на Трета Югоизточна лига.

В третия кръг хасковлии допуснаха поражение от „Родопа“ в Смолян с 2:3. Гостите започнаха добре двубоя и откриха резултата с гол на Димитър Алексиев. Малко по-късно домакините изравниха, но само две минути по-късно „червено-белите” отново поведоха, с точен удар на Митко Плахов. Малко преди края на първото полувреме капитанът на домакините успя да изравни за 2:2. Десетина минути преди края на мача смолянчани реализираха още един гол, оформяйки крайния резултат.

В другия двубой от футболното първенство ФК „Димитровград” отстъпи на „Левски“ в Карлово с 0:1.

В следващия кръг от първенството „Саяна Хасково“ ще приеме като домакин „Борислав“ (Първомай) на 28 август от 18 часа, а „Димитровград” посреща „Асеновец“ (Асеновград) на 27 август от 18 часа.