Голово шоу в Кърджали изпрати Арда в Топ 3

Отборът на Арда (Кърджали) постигна изключително важен успех с 3:2 над Етър в мач от 25-ия кръг на efbet Лига. Попаденията за домакините реализираха Иван Тилев (21), Тонислав Йорданов (72) и Милен Желев (78). Точни за "виолетовите" бяха Гаетан Мезу (43) и Даниел Младенов (89).

С този успех футболистите на Николай Киров се изкачиха поне временно на третото място в класирането, измествайки ЦСКА-София. "Сините" събраха актив от 45 точки. Възпитаниците на Александър Томаш пък остават на 13-а позиция с 21 пункта.

Двубоят започна в доста добро темпо. Домакините стартираха по-активно, но защитата на "виолетовите" се справи с първоначалния натиск.

В 9-ата минута Кольо Станев центрира по земя в наказателното поле, но Пламен Крумов бе на точното място и изби.

В 21-ата минута "сините" се възползваха от грешка в защитата на Етър и логично се стигна до първия гол в срещата. В негов автор се превърна Иван Тилев, който елегантно се разписа във вратата на Христо Иванов.

В 25-ата минута Преслав Боруков се откъсна зад защитата на Арда. Звездата на тима напредна и нанесе изстрел, но Алекс Петков се намеси на много високо ниво.

Пет минути преди края на първата част Емил Мартинов отправи силен удар от отлична позиция, но опитът на халфа премина над вратата.

В 43-ата минута гостите стигнаха до гол. Христофор Хубчев проби по левия фланг, след което подаде към Гаетан Мезу. Атакуващият футболист на Етър овладя, след което майсторски от въздуха матира Иван Караджов, който не се намеси много добре и топката мина под плонжа му.

В 54-ата минута халфът на домакините Румен Руменов стреля, но кълбото попадна право в ръцете на Христо Иванов. Малко по-късно и Тонислав Йорданов пробва късмета си, но отново стражът на Етър се намеси решително.

В 72-ата минута домакините стигнаха до втори гол. Александър Георгиев намери по земя в наказателното поле Тонислав Йорданов, който се разписа от близка дистанция.

Пет минути по-късно "сините" направиха перфектна атака, която завърши с гол на Милен Желев. Халфът на тима Иван Тилев технично центрира на далечната греда, където Желев с глава матира Христо Иванов.

В 89-ата минута "болярите" се върнаха в двубоя. Даниел Младенов се възползва от лошо изчистване на защитата, след което опитният футболист прати топката неспасяемо в мрежата на Иван Караджов.

Даниел Младенов с втория гол за Етър завърши головото шоу в Кърджали
Volume 90%

В последните секунди Милчо Ангелов центрира в наказателното поле към Пламен Крачунов, който нанесе изстрел с глава, но Караджов се намеси, с което донесе трите точки за домакините.

АРДА - ЕТЪР 3:2

1:0 Тилев (21)