Крумовградският "Ла Фурия" е новият господар в Лига Кърджали

Крумовградският Ла Фурия е новият господар на Лига Кърджали. Влади Тюрдиев и компания ликуваха след нова впечатляваща победа, този път в последният единадесети кръг на официалното първенство по мини футбол на град Кърджали. Новият шампион завърши първенството с настроение или по точно казано по шампионски! Червено-жълтите бяха безкомпромисни срещу силният отбор на Brave и го победиха с 4:0. Така след девет победи, едно равенство и само една загуба момчетата на Ла Фурия заслужено спечелиха най-оспорваната лига до този момент. Спечелвайки титлата на Кърджали, отборът на Ла Фурия си осигури и квота за квалификациите на най-престижният турнир по мини футбол в страната - Шампионска Лига на България. Екипът на БАМФ Кърджали им пожелава много успех и незабравими емоции в предстоящото издание на турнира. Освен нов шампион, Кърджали има и своят нов вицешампион и това е отборът на Граничар Кирково. Зелено-белите завършиха също по феноменален начин първенството, като в последният си двубой сразиха осакатеният състав на Припек с 13:0, а най-интересното е, че всички попадения бяха дело на най-добрият полузащитник за 2020г Здравко Чолаков. Освен сребърните медали и купата за второ място момчетата от Кирково, които завършиха само на точка зад шампиона спечелиха и квота за квалификациите на втория по-сила национален турнир в страната - Лига България. Припомняме, че това ще бъде второ участие на Граничар в Лига България, като по време на първото им те стигнаха до осминафиналната фаза. Всички ние в Кърджали им стискаме палци за едно добро представяне. Двукратният шампион в Лига Кърджали - Мастило се окичи с бронзовите медали през сезон 2020/2021 и също спечели квота за Лига България, но тя няма да бъде използвана, тъй като момчетата на Димитър Петков имат спечелена такава за Шаолинска Лига и заедно с Ла Фурия ще бранят честта на Кърджали в турнира на най-добрите. Напомняме, че те вече имат опит в надпреварата като през изминалият сезон стигнаха до финалната шестнадесетица. Квотата им за Лига България пък по регламент трябва да бъде отстъпена на следващ отбор в класирането. В случая това се явява Импулс, с който момчетата на Мастило в последният кръг врътнаха реми 2:2. Именно това реми и по-добрара голова разлика пък осигуриха на миналогодишният шампион Мастило бронзовите медали. Четвъртият Импулс, който бе много близо и до спечелването на титлата, обаче също има квота за Лига България спечелена от предходната година и също няма да използва таз годиншната. Интересното в случая е това, че петият Арда 1924 и шестият Global NET-ВАСМАР също имат квоти и така тази въпросна квота ще бъде предложена на седмият Зелениково. В случай, че те не се възползват от нея тя ще бъде предложена на осмият Шаолински Футбол и т. Н Наградата за най-коректен отбор в Лига Кърджали отиде в ръцете на Global NET-ВАСМАР, което пък дава възможност на лилавите да участват в турнира на най-коректните отбори в Южна България - Лига Тракия. С индивидуални призове за цялостното си представяне в първенството се отчетоха: Най-добър вратар - Лъчезар Йорданов (Граничар) Най-добър защитник - Исмаил Салиф - (Ла Фурия) Най-добър полузащитник - Емил Казиев (Мастило) Най-добър нападател - Ферах Хайрула (Импулс) Голмайстор - Здравко Чолаков (Граничар) Играч на турнира - Александър Дайов (Ла Фурия) Най-коректен играч - Фахри Тасим (Шаолински Футбол) Най-красив гол - Александър Димитров (Граничар) Най-техничен играч - Дениз Мехмед (Арда 1924) Най-добро спасяване - Исмаил Исмаил (Импулс) Най-добър рефлекс - Светлозар Къркеланов - (Brave) Най-полезен играч - Юмер Рашид (Зелениково) Най-добър асистент - Ангел Стойчев (Мастило) Най-креативен играч - Владислав Тюрдиев (Ла Фурия) Най-сърцат играч - Вальо Драганов (Припек) Любимец на БАМФ - Метин Махмуд (Байкал Широко Поле) Любимец на публиката - Евгени Георгиев (Global NET-ВАСМАР) Екипът на БАМФ Кърджали благодари на всички отбори и състезатели за коректното и спортсменско отношение в повечето срещи от първенството на Лига Кърджали и пожелава много успехи на всички отбори, които ще представят региона на национално ниво!