Храбрият Хетафе измъкна 1:1 от Байерн в Мюнхен

Скромният испански Хетафе измъкна изненадващо равенство 1:1 като гост на немския колос Байерн Мюнхен в първия четвъртфинал от турнира за купата на УЕФА.

Лука Тони откри резултата за Байерн през първото полувреме, като засече с глава центриране от корнер. В самия край на мача обаче Козмин Контра изравни след неубедителна игра на защитата на домакините.
Байерн бе абсолютният фаворит за този двубой и в началото домакините наистина започнаха мача много активно.

В 10-та минута удар на Рибери бе блокиран, но Лукаш Подолски стигна до топката и стреля неточно от 15-тина метра. След това Подолски още на няколко пъти опита да обестрелва вратата на гостите, но всичките пъти неточно. Това накара публиката да започне да го освирква.

После бе ред и на Бастиян Швайнщайгер да стреля от далеч и неговият удар бе далеч по-опасен, но вратарят на Хетафе Устари изби с върха на пръстите си.

В 26 минута обаче дежурният голмайстор на баварците Лука Тони успокои домакините откривайки резултата. След центриране от корнер италианецът надскочи всички в наказателното поле и с глава забоде топката в мрежата.

До края на полувремето Швайнщайгер стреля за втори път опасно, но малко над гредата.

През второто полувреме обаче Хетафе заигра доста по-уверено и в 54 минута стигна до златен шанс. Каскеро се озова непосредствено пред Оливер Кан, но от десетина метра стреля над вратата.

С наближаването на последните минути обаче атаките на гостите ставаха все по-опасни. Пабло стреля опасно диагонален удар, а след това грешка на Кан при едно центриране позволи на Ману дел Морал да удари гредата.

Точно в последната минута обаче домакините бяха наказани за пасивността си. При поредната атака за Хетафе топката не бе изчистена добре и попадна в влезлия като резерва Козмин Контра. Той овладя на гърди и мина между двама защитника в наказателното поле и след това прехвърли елегантно Кан.

Байерн Мюнхен: Кан, Лам, Янсен (81 Лел), Лусио, Демикелис, Ван Бомел (86 Отл), Рибери, Зе Роберто, Швайнщайгер, Подолски, Тони (80 Клозе)

Хетафе: Устари, Кортес, Тена, Марио, Синьорино, Каскеро (63 Селестини), Де ла Ред, Пабло Ернандес, Гранеро (78 Контра), Хуан Албин, Уче (68 Ману)