Нов бой над Германия. На крачка от полуфинал сме

Нов уникален триумф на България и поредна демонстрация на висок дух от страна на волейболистите ни постави отбора на крачка от класиране на полуфинал в Световната лига.

Късно вчера възпитаниците на Найден Найденов победиха Германия с 3:1 в първата си среща от Група Е на финалите в „Арена Армеец“ в София.

12 500 зрители полудчха от радост след ношич триумф на шисокомерните немци.

Германия поведе на България с 1:0 след оспорван първи гейм. Двубоят започна много добре за нашите национали след като Цветан Соколов направи откриващата точка в мача. В последствие обаче Бундестимът успя да вземе първият гейм в мача след 26:28 точки.

Лъвовете се вдигнаха на щурм и успяха да изравнят резултата в двубоя в сравнително бърз гейм след 25:19.

Валентин Братоев, Тодор Алексиев и Теодор Тодоров изведоха България напред с 4:1 още в началото на втората част.

След много оспорван гейм и технически прекъсвания от страна и на двата тима, българският национален отбор по волейбол поведе на отбора на Германия с 2:1 гейма в третата част, след като Тодор Алексиев изведе България до 4-ти геймбол при 27:26, а перфектният блок на Виктор Йосифов донесе успеха за българите в гейма с 29:27.

Възпитаниците на треньора Найден Найденов надиграха съперника си в третия гейм с 25:19. Георги Братоев напвари 6-ти единичен блок, за да достигне състава ни до мачбол при 24:18, а Валентин Братоев взриви 12 500 екзалтирани зрители, изпълнили „Арена Армеец“, с победна точка за 25:19 в 4-ия гейм и 3:1 (26:28, 25:19, 29:27, 25:19) в мача.

Източник: actualno.com