От х:

Днес в x:

32 °C

Неделинци, живеещи в Айтоско, изпратиха помощ на земляците си след опустошителната градушка

В община Неделино беше организирана инициатива за подпомагане на домакинствата, пострадали от силна градушка, която нанесе сериозни щети върху посеви и насаждения в няколко населени места.

Припомняме, че на 16 юни силна градушка със значителна големина и интензитет засегна в късните следобедни часове редица села в общината. Пострадали бяха Изгрев, Бурево, Средец, Гърнати и Диманово, като посевите и насажденията в голяма част от тях бяха почти напълно унищожени.

В тази връзка в двора на Туристическия информационен център в Неделино беше организирано раздаване на безплатни разсади за засегнатите домакинства. Жители на пострадалите райони получиха посадъчен материал, с който да възстановят унищожените си градини.

Осигурени са били количества от домати, краставици, пипер и патладжан, предназначени да подпомогнат възстановяването на земеделската продукция след бедствието.

По думите на кмета на община Неделино Боян Кехайов инициативата е насочена към конкретна помощ за пострадалите семейства, като всеки е получил разсад според нуждите си. Той подчертава, че помощта е изцяло безвъзмездна и има за цел по-бързо възстановяване на щетите.

Кехайов допълва, че разсадите са предоставени от съгражданин на Неделино и неговото семейство, живеещи в село Тополица, община Айтос, като жест на солидарност към пострадалите домакинства.

Източник: Smolyan.bgvesti.NET

Видеа по темата

Facebook коментари

Коментари в сайта

Трябва да сте регистриран потребител за да можете да коментирате. Правилата - тук.