Отборът на СУ „Отец Паисий“ – Мадан се класира на престижното осмо място в XXII Национално ученическо състезание „Млад спасител“ – 2026, което се проведе от 22 до 24 юни в Плевен.
В надпреварата, организирана от Главна дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“ към МВР в партньорство с Националния дворец на децата, Българския Червен кръст и Община Плевен, участваха 28 отбора от всички области на страната с общо 112 ученици.
Състезателите демонстрираха знания и умения в теоретични и практически дисциплини, свързани с действия при бедствия, пожари, аварии и извънредни ситуации, както и при оказване на първа помощ.
Област Смолян беше представена от отбора на СУ „Отец Паисий“ – Мадан с ръководители Николай Байрактаров и инспектор Шинка Славчева от РДПБЗН – Смолян.
След успешно представяне във всички дисциплини младите спасители от Мадан завоюваха осмото място в крайното национално класиране и намериха място сред десетте най-добри ученически отбора в България.
Постижението е резултат от усилената подготовка, постоянството и труда на учениците и техните ръководители, които достойно представиха област Смолян на националния форум.