Антон Ириков от Крумовград стана първи на областното състезание по пожароприложен спорт

На 20.05.2024 г. в Момчилград се проведе областното състезание по пожароприложен спорт между отборите на РСПБЗН в Кърджали, Момчилград, Крумовград, Подкова, Ардино и Джебел при РДПБЗН-Кърджали. Надпреварата протече в четири дисциплини: „Изкачване с щурмова стълба“, „100-метрова пътека с препятствия“; „Пожарна щафети 4х100 метра с препятствия“ и „Бойно разгръщане от мотопомпа“.

След приключване на индивидуалните дисциплини с най-добър резултат Антон Ириков от РСПБЗН-Крумовград спечели златото от двубоя. Сребърният медал отиде при Александър Моллов от РСПБЗН-Подкова, а бронзовият при Огнян Бандалов от РСПБЗН- Подкова.

В комплексното класиране първенец стана отборът на РСПБЗН-Кърджали. На второ място е РСПБЗН-Подкова, а на трето място РСПБЗН-Крумовград.

Наградите на победителите бяха връчени от директора на РДПБЗН-Кърджали комисар Сергей Заимов.

Това съобщиха от Регионалния пресцентър на МВР-Кърджали.

Източник: Kardjali.bgvesti.NET