"Арда" пречупи "Ботев" в невероятен мач

Арда се наложи с 3:2 над Ботев Пловдив в невероятен мач от четвъртия кръг на efbet Лига. Двубоят бе изключително напрегнат от първата до последната секунда. Атанас Илиев постави шеметно начало, отбелязвайки още в 18-ата секунда на срещата. В 29-ата минута Иван Коконов възстанови равенството в Кърджали. Секунди преди края на първата част Илиев върна аванса на "канарчетата", а в 71-ата минута Иван Коконов бе точен при добавката от дузпа. В 85-ата минута Спас Делев оформи домакинския обрат с атрактивно попадение.

Само 18 секунди бяха необходими на Илиев да открие резултата, възползвайки се от лошо връщане на Милен Стоев. Така за Илиев остана само да заобиколи Симеонов и да изпрати топката в празната врата на домакините.

Осем минути по-късно последва нов шанс за "канарчетата". Кристиан Добрев напредна уверено в наказателното поле и се озова сам срещу Васил Симеонов, но стражът улови топката.

20 минути след началото на срещата домакините изявиха претенции за дузпа. Иван Коконов бе съборен от Станислав Работов, но Кабаков подмина ситуацията, тъй като младокът игра за топката и претенциите бяха неоснователни.

Малко по-късно Арда отправи и първи удар към вратата на Янко Георгиев. Светослав Ковачев опита късмета си, но топката прелетя встрани.

В 29-ата минута Коконов върна равенството с третото си попадение от началото на сезона в efbet Лига. Спас Делев бе изведен отдясно, справи се с Работов и отправи изстрел към Янко Георгиев. Стражът отрази удара на Делев, но топката попадна в непокрития Коконов, който се разписа лежерно за 1:1.

Последваха силни минути за домакините, а Феро бе принуден да направи две смени, след като стражът Янко Георгиев и Маркиньос се контузиха и не успяха да продължат срещата.

Първата част завърши както стартира - с попадение за "канарчетата". Главният герой отново бе Атанас Илиев, който отбеляза с глава след центриране на Тодор Неделев. Топката бе добре насочена и остави безпомощен Васил Симеонов.

Началото на втората част също бе напрегнато. Домакините отново претендираха за дузпа, тъй като топката се удари в ръката на Цикарски в наказателното поле на Ботев. Ръката на левия бек обаче бе плътно прилепена към тялото му и Кабаков остави играта да продължи, което вбеси публиката в Кърджали.

​

Темпото на игра се вдигна, а гостите показаха невероятна скорост на контри. В 57-ата минута Джонатан изскочи зад гърба на защитата и излезе сам срещу Симеонов, който плонжира и изби. Топката достигна до Атанас Илиев, който пропусна да оформи своя хеттрик.

В 70-ата минута домакините получиха дузпа, след като Славчо Шоколаров игра с ръка в наказателното поле. Зад топката застана Иван Коконов, който стреля в десния ъгъл на вратата на Аргилашки. Стражът отрази удара, но топката се върна право в краката на футболиста на Арда, който при добавката бе точен за 2:2.

Пет минути преди края на срещата Спас Делев оформи домакинския обрат с отрактивна странична ножица. Голмайсторът от Ключ засече топката след центриране на Деян Лозев и изпрати топката в далечния ъгъл на Аргилашки.

В 87-ата минута Джонатан си изкара глупав жълт картон и бе принуден да напусне терена по-рано.

Така Арда постигна невероятна домакинска победа над "канарчетата" и зарадва публиката в Кърджали!

Арда - Ботев Пловдив  КР 3:2
0:1 Атанас Илиев 1'
1:1 Иван Коконов 29'
1:2 Атанас Илиев 45+6'
2:2 Иван Коконов 71' (д.)
3:2 Спас Делев 85'

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Арда: 36. Васил Симеонов, 4. Милен Стоев, 5. Петко Ганев, 9. Спас Делев, 10. Светослав Ковачев, 17. Иван Коконов, 19. Румен Руменов, 20. Деян Лозев, 25. Матеус Леони, 27. Емил Мартинов, 71. Пламен Крумов (к)

Треньор: Николай Киров

Ботев Пловдив: 1. Янко Георгиев, 11. Иван Бандаловски, 25. Станислав Работов, 4. Виктор Генев, 2. Джонатан Перейра, 88. Славчо Шоколаров, 17. Лъчезар Балтанов (к), 6. Маркиньос Педросо, 8. Тодор Неделев, 81. Кристиан Добрев, 9. Атанас Илиев