Ибрахимович и компания с титлата на Франция

ПСЖ отново успя да спечели шампионската титла на Франция, след като тимът се наложи с 2:1 при визитата си на Монпелие. Така отборът на Лоран Блан триумфира за трети пореден път във френското първенство.

Седмица преди последния мач от Лига 1, тимът от столицата има 80 точки на върха и е с 8 повече пред втория Лион.

Срещата иначе бе от 37-ия кръг на местния шампионат. Гостите откриха резултата още в 17-ата минута, когато Рабио намери Матуиди на добра позиция и последният по земя реализира в далечния ъгъл и така даде авансна тима си.

В 25-ата минута Лавеци също се разписа, за да удвои аванса на тима си.

Той засече топката след чудесна атака, а в 40-ата минута силите на домакините стигнаха за почетен гол. След почивката не паднаха повече попадения и така ПСЖ си осигури титлата. Това е и пети трофей в историята на столичния клуб.