В един от полицейските участъци на Париж звъни телефона. Дежурният вдига слушалката и чува развълнуван мъжки глас:
- Обаждам се от девическия манастир. На помощ! Помогнете!!! Тук влезе крадец!
- А кой...
Запознават се мъж и жена, водят непринуден разговор. Мъжът:
- Какво работите?
- Учителка. А вие?
- Лекар.
- Гинеколог?
- Не... Но мога да погледна!!!
Питат дете на борец:
- Как се казва баща ти?
- Не знам. - отговорило детето.
- Майка ти как му вика?
- Тъпанар.
Клиент в ресторант се изнервил понеже вече чакал над половин час поръчката си. Накрая се появява келнера:
- Още минутка две, господине, и ще ви донеса рибата.
- Бихте ли ми казали на какво я ловите? М...
- Защо си толкова весел?
- Бях на зъболекар.
- Е кое му е веселото?
- Нямаше го зъболекаря.
В час по математика учителката:
- Ако учениците от първите чинове престанат да се бият и оставят на мира тези, които четат комикси на средните, то учениците от последните чинове ще могат спят спокойно...
- Как е мъжът ви, мисис Джоунс? Започна ли да се оправя?
- Не съвсем. По цял ден лови риба във ваната.
- Но защо не повикахте психиатър?
- Мислих да го повикам, но пък толкова ми се яде прясна риба...
- Добре ли кълве на този язовир?
- Дали добре кълве? Аз трябваше да се крия зад едно дърво, за да не ме нахапят рибите, докато слагам червея на кукичката!
Из законите на Мърфи...
Когато нещата се подобряват, нещо друго ще се влоши.
Следствия:
1. Дори когато нищо не може да бъде по-лошо, ще стане
по-лошо.
2. Всеки път, когато нещата започват да се оправя...
Трима дебели германци отишли в България, за да учат български и чули едно момиченце да им се смее:
– Трима дебели германци, трима дебели германци!
Те го запомнили. После чули на пазара:
– За два пакет...
Уикилийкс се готвят да публикуват списъка на Дядо Коледа с добри и лоши деца.
Иванчо отива при майка си:
- Мамо, дай десет лева за кино!
- Не, Иванчо, отиди да си учиш уроците.
- Мамо, моля те!
- Нямам пари, поискай от баща си.
- И той няма, дай ми де!
- Не, не ми се моли повеч...
Говорят си приятелки:
- Мими, никога не съм била по-щастлива! Имам си две момчета, и единия е толкова красив, внимателен, нежен!...
- Тогава за какво ти е втория?
- Ох, затова пък втория не е педал...
Нощ. Пълна тъмнина. На улицата се разминават двама дрогирани.
- Ъ-ъ-ъ... извинявай, ама тва дет свети горе слънце ли е или луна?
- Ами-и-и-и... не знам, аз не съм от тука.
Снощи съм спал като пън - събудих се в камината!