Отличен старт и медал за Ергюнал Себахтин в Белград

Фурорът за българския бокс на Европейското първенство в Белград продължава. Ергюнал Себахтин откри по най-добрия начин вчерашната програма с четвъртфинални мачове на нашите национали. Вицешампионът при 22-годишните спечели втория си медал при мъжете от голямо първенство. Талантът ни се класира по безапелационен начин за полуфиналите в категория до 48 килограма в сръбската столица.
Под наставленията на Жоел Арате, Валентин Поптолев и Александър Александров Себахтин надигра Хасан Маликов (Азербайджан). Българският боксьор компенсира с много бързи действия ръстовото предимство на съперника си и заслужи чист успех с 5:0 гласа. За Ергюнал това бе завръщане на международната сцена след операцията на ръката, която претърпя миналата година.
Днес за място на финала националът ни ще срещне Едмонд Худоян (Русия). Дотук България вече има 7 медала в Белград.
Това съобщиха от Българската федерация по бокс.

Източник: Kardjali.bgvesti.NET