Ивет Лалова беше избрана за атлет №1 на Балканите

вет Лалова беше избрана за най-добра лекоатлетка на Балканския полуостров на галавечерта на Балканската атлетика (АБАФ). Церемонията се проведе в сръбския град Вършаничка баня.

Това е втори приз за Лалоова, която беше избрана за №1 и през 2011 г.

През годината 35-годишната спринтьорка се класира седма на финала на 200 метра на световното първенство в Доха и спечели две титли на балканския шампионат в Правец. За пети път Лалова беше избрана и за Атлет на България.

Лалова вече има квоти и за двата спринта в Токио. През май тя си осигури участие на пети олимпийски игри, като взе квота на 200 м. В края на август спринтьорката направи най-бързото си бягане на 100 м от 2013 г., с което си заслужи място в Токио и в тази дисциплина.

Победителят от Европейския олимпийски фестивал при юношите под 18 г. в хвърлянето на чук Валентин Андреев получи признание като Изгряваща звезда на АБАФ при юношите. 17-годишният българин спечели две балкански титли на чук при юношите под 18 г. и под 20 г. Андреев оглави и световната ранглиста при юношите под 18 г.

За №1 при мъжете беше избран босненецът Амел Тука, който спечели сребро на 800 метра на световното първенство в Доха.

Източник: dnevnik.bg