Масово меле между играчи, запалянковци, съдии и треньори

Два аматьорски клуба от Швейцария бяха извадени от турнира за купата на страната, след като фенове и футболисти от двете страни си спретнаха здрав бой. Мачът между отборите на Вакер (Грангес) и ФК Алле е анулиран, след като в мелето са били въвлечени играчи, запалянковци, съдии и треньори.

Мачът е бил прекратен при резултат 3:1 в полза на Але във 2-ата минута на допълнителното време, след като съдията е показал три червени картона един след друг.

Дисциплинарната комисия на швейцарската футболна федерация анулира мача, като ги изхвърли от състезанието. Тимовете на Вакер Грангес и Алле се състезават в четвърта дивизия на алпийската страна. Освен това, четирима футболисти на Алле и един на Вакер са наказани с лишаване от права между 3 и 10 мача, а и двата клуба трябва да платят по 600 швейцарски франка глоби.(БТА)