Полицай спира мутра и му казва:
— Дайте си трите имена, моля.
Мутрата вбесен:
— Ти луд ли си, бе, а аз после как ще се казвам?
- Идвам да ви оправя водната инсталация.
— Но тя е в изправност!
— Не живеят ли тук Стоянови.
— Ние сме Драганови. Стоянови се преместиха преди осем месеца.
— По дяволите! Обаждат се спешно за водопро...
- Оперираха ли ви? – пита докторът.
— Да.
— И?
— Осемстотин лева.
— Какво имахте?
— Имах само триста.
— Не ме разбрахте. Питам, от какво се оплаквате?
— Таксата е доста висока.
Изпит по правилата за пътното движение:
— Представете си кръстовище, тук сте вие, тук един автобус, тук – камион, тук – мотоциклет. Кой ще премине пръв?
— Маршрутката.
— Защо пък маршрутката? Откъде с...
Кондьо се заяжда с Азис:
— Чух, че си издал книга. Кой ти я написа?
— А на тебе пък кой ти я прочете?
Шеф пита нов служител:
— Моя заместник обясни ли ви, какво ще правите?
— Да.
— И какво ви каза?
— Че трябва да съм буден, като се появявате.
Седят няколко мутри в сауната. Звъни мобифон. Един от тях се приближава и го вдига:
— Ало, да, скъпа… в сауната… с момчетата… да… до към 11. Какво да си купиш? Рокля? 1000 долара? Защо ти е нова рокл...
Съпругата на един гангстер е озадачена:
— Защо слагаш заглушител на пистолета си?
— Днес ще работя в една библиотека.
След 30 години едни съученици се би ли събрали на банкет. Имало много лекари, учители, техници, инженери и един свещеник. По едно време един от учителите попитал:
— Василе, кажи ми честно, има ли бог...
Катаджии спряли един поп с моторче и му казали:
— Дядо попе, дай да видим дали всичко ти е наред!
— Добре. – казал попа.
Катаджиите проверили книжката на попа, но всичко било наред.
— Дядо попе, защо...
Двама борци си четат вестник и единият казва:
— Виж какво е писал този репортер за нас!
Другия:
— Ти виж утре какво ще пише за него!
Катаджия спира пожарникарска кола за проверка. Оглежда документите, аптечката и т.н., и накрая пита:
— Така… А пожарогасителят къде е?
Един човек решил да се пробва за гробар. Дали му една лопата и му показали мястото за гроб. Тръгнал той през гробището и четял надписите по надгробните плочи:
— Тук почива, тук почива… Когато стигнал...
Влиза чукча в аптека, приближава се към прозорчето и пита:
— Има ли сметана?
— Нe!?!
— А сух салам?
— Не!
— Сигурно и консерви с копърка няма?
— Няма! Това е аптека и не търгуваме с такива неща…...
Посетител на ресторант към оркестъра:
— Момчета, вие изпълнявате ли желания на клиентите ?
— Да, разбира се.
— Тогава защо не седнете да си починете за 1-2 часа.