Двама полицаи отиват на рожден ден на техен колега и си говорят:
- Дай да му купим някакъв подарък, а? Неудобно е така, нищо не носим.
- Добре, да му купим книга?
- За какво му е нова книга бе, той ве...
Мутра влиза в ресторант и разправя на келнера:
- Имаш ли жабешки крачета, бе. . . ?
- Да, господине.
- Я, тогава да те видя как подскачаш да ми донесеш една бира.
- Г-н адвокат, съседът ми ме обиди.
- Какво Ви каза ?
- Да вървя по дяволите.
- Вие какво направихте?
- Идвам при Вас.
Мюлер казва на Щирлиц:
- Така-а-а-а... Значи си руски разузнавач, а?
- Откъде разбра?
- Идиот, писал си го в автобиографията си!
- Не мислиш ли, че е време да се хванем за работа?
- Отпусни се, днес е неделя!
- Днес е понеделник!
- Отпусни се, днес е понеделник!
- Келнер, тези мухи в ресторанта ви ме дразнят!
- Кажете кои конкретно и аз ще ги изловя.
Полицай от КАТ спира шофьор.
- Господине, карахте с превишена скорост?
- Малко ми е бензинът...
- И какво от това?!
- Бързам да стигна до най-близката бензиностанция, докато не е свършил съвсем.
В казармата:
- Който разбира от компютри да вдигне ръка!
- Аз!
- Аз!
- Аз!
- Чудесно, пристигна един камион с офис техника, отивайте да разтоварвате!
Събрал шефа на борците всички свои подчинени и им казва:
- От утре искам да ми разхождате питбула, и да внимавате да не му се случи нещо защото някой каже ли ми че му се е случило нещо ще го правя да...
Двама приятели разговарят:
- Знаеш ли, онзи ден ми откраднаха колата!
- И ти какво направи? Обади ли се в полицията?
- Обадих се. Не са те...
На изпит за шофьорска книжка:
- Представете си, че сте пропътували петстотин метра, и разбирате, че сте си забравили ключовете на колата вкъщи. Какво ще предприемете?
- Ще отбия вдясно, ще спра колата...
Две мутри седнали да хапнат в ресторант и си поръчали свинска глава.
Много им харесало и на излизане казали на готвача:
- Брато, утре пак ша додем и искаме пак свинска глава, ама да е от същата свиня,...
Старшината пита пред строя:
- Кой може да поправи радиостанцията на бронетранспортьора?
Очилат младеж се обажда:
- Г-н Старшина, станцията на радиолампи ли е или на транзистори?
Старшината:
- За особе...
- Имаме много коварен началник! Уволнява служителите, когато са най-беззащитни - по време на следобедната дрямка...
Системен администратор влиза в стаята на служители на голяма фирма и ядосано казва:
- Някой се е ровил където не трябва и е донесъл "Троянски кон". Питам кой?
Служителката, към която той поглежда, каз...