Южен Кучай ни донесе две титли

Петър Стратиев утешава конкуренцията на подиума

Два златни и един сребърен медал добави в колекцията си от отличия хасковският клуб по спортно ориентиране "Компас 94", на турнира за купа Южен Кучай в Сърбия. В събота и неделя трима състезатели от тима се включиха в състезанието, което бе паралелно с балканския шампионат по спортно ориентиране. Там България размаза 8 национални отбора и спечели комплексно първо място.

Турнирът "Южен Кучай" се проведе в местността Гърза в близост до град Парачин. По характерния за сърбите тежък терен, се пуснаха 400 състезатели в 6 възрастови групи.

Тодор Стратиев-младши спечели първо място при младежите до 16 години. И мъжете ни се ориентират добре. Петър Стратиев взе златото при 40 годишните. Третия от фамилия Стратиеви, патриархът Тодор Стратиев остана втори във възрастова група до 60 години.