В Пловдив на главната по кафетата всеки сяда, така че да гледа кой минава. Само тези който са с гаджета сядат с гръб да не се разсейват.
За някои БГ вестници:
"По молба на читателите ни нашият вестник ще излиза на ролки и без текст."
- Какво означава, когато се приберете вкъщи и получите малко обич, малко нежност и малко съчувствие?
- Че сте сбъркали къщата.
Момиче се глези на приятеля си :
- Скъпи, трябва да си направя френски маникюр!
А момчето я гледа неразбиращо:
- Ааа.. тоя френски маникюр ... нещо свързано със смучене на нокти ли е ?
Пpистига японец в София. Посрещачите го питат:
- Трябва ли ви преводач?
- Hе, не трябва! Аз зная десет хиляди бъльгарска дума! - гоpдо
отвръща гостът. - Всичко е тук... (почуква с показалец по челото...
В магазин за месо влиза една жена и започва, в продължение на около час, да ражглежда патиците със завиден интерес. На продавача му писнало и попитал:
- Госпожо, за да Ви помогна с избора ми кажете,...
Тайната на безопасното шофиране:
"Представете си, че сте си забравили документите вкъщи..."
- Кога в спора се ражда истината?
- Когато в спора се включи и началника!!!
Надпис в социална мрежа:
"Нищо чудно, че думата "ръка" е от женски род...
Под нея има следният коментар:
- Да, и думата "пръст" е от мъжки.
Заведение. Посетител се обръща към сервитьора:
- Какво вино ще ми препоръчате със специалитета на заведението - сухо или полусухо?
- Вие сте с дама?
- Да.
- С дамата, която преди малко отиде да танцу...
македонски киноафиш:
1. Навлекот (Пришълеца)
2. Войводата на търкалетата (Властелина на пръстените)
3. Пукни со зор (Умирай Трудно)
4. Се темерутат ягнетата (Мълчанието на агнетата)
5. Луно, луно, зем...
Умрял Папата и попаднал в рая. Разхожда се из райските градини със Свети Петър, вижда да си говорят Галилео Галилей и Чарлз Дарвин. Не вярвайки на очите си, Папата пита:
- Ако не греша този с раните о...
Първата Световна Война. Отива един сръбски войник на бръснар в българско село и казва на бръснаря:
- Я сом београдски юнак, ке ме бричиш без сапун!
- Добре, сядай.
Извадил бръснаря най-тъпия си и назъ...
Мъж се прибрал пиян-залян от кръчмата. Легнал си в леглото и по едно време набарал някакво дупе. Обработил го здравата и заспал доволен от живота. Събудил се на сутринта и к’во да види- собствената му...
- Колко човека работите в тази канцелария?
- Четири човека с началника.
- А без началника?
- Без началника нито един.