Един млад мъж се явява на изпит за полицай. Вечерта се прибира вкъщи радостен.
- Тате, тате, приеха ме. Вече съм полицай.
- Чудесно, моето момче. Трябва да го отпразнуваме.
Седнали на масата да празну...
Изказване на подсъдим в залата на съда:
- Има ли правосъдие в нашата страна или какво? За какво плащам пари?
Сиромахов измислил виц. Пуснал го в google...оказало се, че още преди година му го били откраднали...
- какво си пожелават полицаите сутрин?
- лека и доходна!
По случай европейския ден за пътна безопасност маршрутките спазваха правилника за движение по пътищата за половин час.
- Имате ли тоалетна хартия?
- Не.
- Хм, а салфетки някакви?
- Също нямаме, - след малка пауза, добавя: - затова пък имам голям избор от свежа преса.
В магазина:
- Извинете, но нямам да ви върна. Вземете си дъвка с Мики Маус.
- Аз да не съм дете?! Дайте ми с Батман...
Разправя се, че в София са се появили честни катаджии: те по принцип не си взимали заплатата.
- Защо някои чиновници живеят в такъв разкош?
- Най-вече поради липса на доказателства.
В аптеката:
- Имате ли "АнтиДебелин"?
- Не!
- А "ЦелулитоИзчезан"?
- Не!
- А "СамоСебеТеглоПропадин"?
- Госпожице, нужни са ви "МалкоТрябваДаЯдин", "ДостаВънкаРазходин" и "КъмХладилникаНеПриближин"...
отец нафарфории имал джип и се срешнал с селския кмет и го попитал:
-Кмете искаш ли да го ева да подкараме тия джипове да го ева?
- Оо дядо попе добре.А кои ще ти е навигатора 4е аз имам ?
-А господ...
Шеф на фирма се кара на секретарката си:
- Как си могла да се обърнеш в писмото към този шарлатанин, мошеник, идиот, крадец, лъжец и бандит с думите "Скъпи приятелю"?! Препиши го отново!
- А какво обр...
Конферансието:
- Следващия изпълнител няма нужда от представяне. Даже мисля, че не е нужно и да излиза...
Съдят аспирант-биолог от института по зоология към БАН:
- Кажете, защо сте държали две седмици своята приятелка в лабораторията, заключена в клетка, само на вода и зърна, като при това сте се опитвали...
Преди няколко дни шефове от "Топлофикация-АД" са подали жалба в "Съюза на потребителите", че инкасаторките им си надписват часове работно време.