- И така, тема на Вашата дисертация?
- Честност, достойнство и благородство като патологична психика на съвременния човек.
Питат генерал Никола Николов:
- Защо се оплаквахте чак, когато почнаха да ви изнудват за 250 000 евро?
- До 150 000 ми се струваше справедливо!
Ние не може да ви повишим заплатата, но можем да ви понижим потребностите.
- Вчера гледах последната ви комедия...
- И как ви се видя?
- Как?! Нали казвам, последната ви комедия - повече няма.
В сексшопа влиза притеснен мъж и слага на щанда надуваема жена.
- Купих я от вас преди седмица, - казва на продавачката - стоката е бракувана, напълних ваната с вода и проверих, изпуска въздух...
- А...
Кулминационен момент в индийски филм:
- Ще те убия, но първо аз и моите четиридесет слона ще потанцуваме.
- Генко! Събуди се! Обедна почивка е!
- Отивайте без мен, аз днес ще карам без обедна почивка.
Доктор:
- Защо мислите, че имате раздвоение на личността?
Пациента:
- Коя от половината от мен питате?
Нова поправка в за закона за движение по пътищата:
- шофиране без книжка - глоба 100 лева.
- шофиране без пари - глоба 200 лева.
Старшина се прибира късно вечерта и вижда ,че малкото му момче още не е заспало:
- Ти още ли не си легнал,знаеш ли кое време е?Бързо в кревата!
- Тате искам да гледам слончетата как тичат.
- Никакви с...
- Имате ли карта на Северния полюс?
Продавачката, замисляйки се малко, изважда и дава един чисто бял лист:
- Ето, заповядайте.
Влиза един човек с велосипед в църквата и обяснява на шашнатия поп:
- Да не ми го откраднат.
Попът му казал:
- Изнеси го на двора, светият дух ще ти го пази.
Оставил човекът велосипеда в двора, върнал...
- Защо така се радваш?
- Бях на зъболекар!
- Е, че това повод за радост ли е?
- Да..оказа се, че е в болнични!
Един режисьор пита друг:
- Защо вашите актьори започнаха така лошо да играят любовни сцени?
- Защото всички се изпожениха.
- Много ми трябва един документ от районното. Видя ли новия им шеф, как ти се струва?
- Не бих му дал двадесет.
- Толкова ли млад изглежда?!
- Не, но съдейки по вида му, за подписа си не би взел по-ма...