Кошмар за програмиста:
Двете любими играчки - компютъра и гаджето да си играят една с друга.
Вървят по улицата двама програмисти, а насреща им страхотна мадама.
Първият:
- Леле, брато, скивай тая кви Properties има...
Вторият отговаря:
- Остави я, брато, за нас тая е само Read Only...
След като се появиха форумите в интернет и възмосжността да се пишат коментари, стените на обществените тоалетни станаха по-чисти.
Този, който се моли на Господ - получава добро.
Този, който се моли на дявола - полуава зло.
Този, който се моли и на двамата - получава спам!
Питат един компютърджия:
- Каква е разликата между сериен и паралелен порт?
- През паралелния порт байтовете се изнизват напречно, а по серийния - надлъжно.
Малко хумор с UNIX команди:
# who | grep -i blonde | talk
# cd ~
# wine
# talk; touch; unzip; strip; gasp
# finger; gasp; mount
# fsck; more; yes; more; yes
# gasp; umount
# make clean
# sleep
Купи си компютър с четириядрен процесор(130Вата) и две видеокарти, работещи в общ режим(350Вата). И си изключи парното.
1.Отваряте Майкрософт Уърд.
2.Пишете "Q33 NY"(номера на полета на първия самолет ,който е ударил Близнаците в Ню Йорк)
3.Маркирате написаното и увеличавате до размер 48.
4.Маркирате и сменяте шрифт...
Говорят си двама програмиста:
- Не ми работи печката...
- Как така? Какво съобщение ти дава?
- Получих ти снимката, благодаря. Симпатична си! А кое е това противно лице вдясно от теб?
- Вдясно - това съм аз.
- Кое е обшото между Windows и жената?
- Способността да изливат тонове ненужна информация и да питат по три пъти очевидни неща.
- А разликата?
- На Alt + F4 не реагират...
- Някъде четох, че човек за целия си живот прекарва около три години в тоалетната.
- Аз повече: имам уай фай.
Във връзка с наредбата, съгласно която МВР ще ни следи в Интернет, за да се пестят време и средства всеки интернет потребител ще има само един e-mail, и то само на сървъра на МВР. За да няма проблем с...
"Майкрософт" е изкупила всички фармацевтични компании с активен въглен и започнала да продава неактивен въглен, който за да започне да действа, трябва да се въведе код за активация на сайта "активиран...
- Ало! Съпорта ли е?
- Да, кажете.
- Бихте ли казали, кой браузер е инсталиран при мен.
- Щом задавате такъв въпрос, по-вероятно е internet explorer!