Вратата на дома се отваря и в дома влиза младеж:
- Здрасти, мамо! Здрасти, тате!
- Къде ходиш досега бе, сине?
- Ами в казармата бях, изкарах две години служба...
- Колко пъти сме ти казали като излиз...
Едно момче много псувало дядо поп.Един ден майка му му казала да не псува дядо поп днес,защото има рожден ден.След това,което му казала майка му,той отишъл при дядо поп и му казал:
- Дядо попе днес ня...
- Имате осем деца, това семейна традиция ли е?
- Не, друга е традицията, а децата са страничен ефект от традицията.