На едно момче му се допишкало. Майката му отива да го изпишка, а то крещи "Не искам ти, искам баба, искам баба".
Майка му го пита учудена "Защо баба ти?"
То се усмихва и отговаря "Защото й треперят ръ...
Бранислав Нушич бил директор на Сараевския театър. Една вечер в ложата му влязъл посетител и му казал:
- Знаете ли, за вас би било по-добре да напуснете представлението колкото може по-бързо.
- Но защ...
Четирите стадии на това да си на никой ненужен:
Начален:
Всичките ти писма се филтрират като спам.
Хроничен:
Не те питат за дългове.
Безнадежден:
Престават да те забелязват дори катаджиите.
Последе...
Според прогнозите на ООН, населението на Земята към 2100 година ще се състои от 12 милиарда китайци.
Банер на секс магазин: За деца над 18 години!
В Съветския съюз, веднага след войната учителката пита учениците
какво са правили през войната, как са помагали на армията.
- Маша, ти какво прави?
- Аз шиех торбички и ги пращах на бойците на фронта....
Романтична среща:
- Имаш ли идея, че моят шеф ми плаща 3 хиляди на месец?
Тя(с надежда в гласа):
- Ще ме запознаеш ли с него, писанчо?..
- Тате, днес учителката ми каза, че нищо не знам по математика и ми написа някаква цифра в бележника.
Има три неща, които възрастните могат да научат от децата: да бъдат радостни без повод, винаги да са заети с нещо и да се стремят с всички сили към това, което желаят.
Паулу Коелю (Петата планина)
Срещат се две мацки, едната е с черна лента на гърлото.
- Да не си болна?
- Не, имам черен колан по свирки....
- Но не можем направо тук.
- Физилогично - можем.
- Но ние не сме животни.
- Биологично - животни сме.
- Но ние имаме някакви морално-етични принципи.
- Теоретично - да.
Срещат се двама познати и си приказват за това-онова.
Единият казва:
- Аз, като видя нещо смешно и започвам да се смея до припадък, не мога да спра изобщо...
Вторият пита:
- Слушай, бе, а как тогава с...
СМС от блондинка:
"Извинявай, но сега не мога да ти отговоря на обаждането, че съм зад волана".
- Здравейте! Препишете ми апартамента си.
- Моля?
- О, съжалявам, да започна от начало... Вярвате ли в Бог?
По-добре да си обичал и да си загубил, отколкото никога да не си обичал.
Свети Августин