От хотела в малко градче излиза командирован.
- Такси! Далече ли е гарата?
- На десетина километра.
- Десет километра? Не можеше ли да я построят по-близо до града?
Таксиджията вдига рамене.
- И...
Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него.
Буда
- Чичо Скрудж сравнение с тебе е като Дядо Коледа...
Трима надрусани чакат такси. Преди това се уговарят:
- Ей, сега като се качим в таксито, дръжте се нормално, да не ни усети шофьора!
- Казал единия.
Другите двама се съгласили. Минало такси, спрели го...
- Знаете ли какво е общото между НЛО и честните адвокати?
- Не.
- То е, че всеки говори за тях, но никой не ги е виждал...
- Радвам се, че не съм бисексуален. Щеше да е много кофти и двата пола да не ми пускат.
Момченце внезапно кихнало на iPad-а и пуснало всички приложения.
- Е, дадоха ли ти кредит?
- Не, отказаха. Когато попълвах формуляра, в графата "Цел на кредита" написах чистосърдечно -"Подкуп на длъжностно лице"...
Две пенсионерки пият кафе. Едната:
- Ти кой набор беше?
- Защо питаш? Спешно ли ти е?
Колко е приятно да отидеш на работа в понеделник и да забележиш, че си дошъл преди всички. И колко е противно да осъзнаеш, че са преместили времето и си отишъл час по-рано.
Жена казва на мъжа си:
- Днес бях на преглед при доктора ми. Каза ми, че гърдите са ми като на 20 годишно момиче!
- А каза ли ти нещо за 50 годишния ти задник?
- Не! Не сме говорили за теб!
- Само от три дена сме женени, а ти вече започна да се прибираш на разсъмване. Защо?
- Защото по цяла нощ разказвам на приятелите си в кръчмата колко много съм щастлив с теб.
Вчера в зопарка пенсинерката Бончева изпуснала портфейла си с пенсията в клетката на амурските тигри, удушила един с голи ръце, но портфейла си е взела. Остават ни само осем амурски тигри!
Срещат се двама.
- Мисля след изборите да ида на опера. Даже и билети съм си купил.
- Сериозно! И за коя опера?
- А, за Виенската...
На улицата един мъж спира пред друг и започва да се чуди:
- Пешо, ти ли бе! Леле, колко си се променил - боядисал си си косата, обръснал си си брадата...
- Извинете, господине, но аз не съм Пешо!
- Н...