От х:

Днес в x:

33 °C

Ед Шийрън стои зад нова инициатива за музикално образование във Великобритания

Фондацията на изпълнителя ще играе активна роля в новата правителствена програма на Великобритания Music in Libraries  – мащабна инициатива, която има за цел да създаде специализирани музикални пространства в обществените библиотеки в цяла Англия. 

Програмата е финансирана с най-малко 12,5 милиона паунда от The Dormant Assets Scheme и ще предостави на деца и младежи безплатен достъп до висококачествено музика, звукозаписна техника и музикално образование извън традиционната училищна среда.

Националната инициатива е пряко вдъхновена от Ед Шийрън след среща миналата година с британския министър на културата, медиите и спорта Лиза Нанди. След като се запознава с успеха на шотландския модел We Make Music Instrument Libraries, Шийрън осъзнава огромния потенциал на обществените библиотеки като място, което може да направи музикалното образование по-достъпно за всички. Оттогава неговата фондация работи в тясно сътрудничество с Министерството на културата, медиите и спорта, за да превърне тази амбициозна идея в реалност.

Осигуреното финансиране ще позволи на всички 152 библиотечни администрации в Англия да кандидатстват за средства по програмата. През следващите месеци Фондацията на Ед Шийрън и нейните партньори ще помогнат за разработването на конкретните изисквания за тези музикални пространства. В бъдеще участващите библиотеки ще бъдат домакини на концерти, обучителни сесии и интерактивни работилници, като същевременно ще разполагат с модерни звукозаписни кабини, пултове за аудио миксиране и разнообразие от музикални инструменти.

Обявяването на програмата бележи значително разширяване на дейността на фондацията, която досега беше насочена основно към музикалното образование в държавните училища. Миналата година Шийрън помогна за реализирането на първата голяма промяна в националната учебна програма по музика в Англия за повече от десетилетие, след като изпрати открито писмо до министър-председателя.

С разширяването на дейността си към извънучилищни програми фондацията цели да достигне до още по-широка общност. Според нейни данни над 50% от децата на възраст между 10 и 12 години са посетили обществена библиотека през последната година, което превръща библиотечната мрежа във важен център за равен достъп до възможности. Благотворителната организация ще продължи да работи съвместно с учители, младежки клубове и представители на музикалната индустрия, за да увеличи дългосрочното творческо въздействие на тези пространства.

Източник: radiofmplus.bg

Facebook коментари

Коментари в сайта

Трябва да сте регистриран потребител за да можете да коментирате. Правилата - тук.